Rejestracja telefoniczna: +48 61 426 94 00
MMDental na YouTube

Jesteś tutaj:

Strona główna > Implanty

Implanty dentystyczne

To Twój krok po nowy uśmiech. Brak zębów to poważny problem, nie tylko estetyczny, psychologiczny ale również społeczny. Idealnym i jak dotąd najlepszym rozwiązaniem tego problemu są implanty. To one mogą poprawić niemal każdy uśmiech, zapewnić Tobie pełny komfort fizyczny i psychiczny,
a także doskonały efekt estetyczny.

Czym jest Implant?

Implant (czyli wszczep) to tytanowy korzeń. To swego rodzaju sztuczny filar zintegrowany z kością, który pozwala na umocowanie korony, mostu lub protezy całkowitej. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Atrakcyjna jest relacja ceny leczenia do uzyskanych korzyści i alternatywnych możliwości.

Implantoprotetyka stomatologiczna zajmuje się odbudową braków uzębienia
z wykorzystaniem implantów. Leczenie implantoprotetyczne pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, kilkuetapowy. Może obejmować całość jamy ustnej bądź pojedynczy ubytek.

 

lek. stom. Maciej Mikołajczak

Praktyka Implantologiczna
Licencja Polskiego Stowarzyszenia
Implantologicznego nr 16/2010